Dnes je : 25.08.2019

Horkovzdušná krbová kamna řady PRINC ®

Vzory provedení

Uvedené vzory jsou pod ochranou Úřadu průmyslového vlastnictví ČR EN 13 240:2001 a A2:2004

Krbová kamna PRINC jsou určena k lokálnímu vytápění obytných místností domů, chat a chalup, u varianty s výměníkem navíc k vytápění přilehlých místností radiátory, po připojení k systému ústředního topení, spalováním kusového dřeva a dřevěných briket, prohořívacím systémem.
Jedná se o dvouplášťový svařenec, kde vnitřní část krbová vložka je zhotovena jako samostatné lokální topidlo.Tato je rozdělena na vlastní spalovací komoru vyloženou šamotovými tvarovkami, dole s roštem, v přední části uzavíratelná přikládacími dvířky s průhledným žáruvzdorným sklem. V rámu dvířek jsou regulovatelné otvory pro přívod sekundárního vzduchu, který zabezpečuje dokonalé shoření vyvinutého dřevoplynu. Horní část spalovací komory - ohniště je oddělena jízkem od difuzéru - kouřové komory, ze kterého jsou spaliny odváděny do komínu. V dolní části pod roštem je popelník se zásuvkou. Vnější opláštění je zakončeno horním víkem, které při topení je otevřené, takže dochází ke komínovému efektu, studený vzduch je od spodu nasáván průduchy mezi ohřátým ohništěm a opláštěním, proudí vzhůru přes mřížku v otvoru pod víkem do místnosti.
U varianty s výměníkem, je na zadní stěně spalovací komory umístěn teplovodní výměník, jehož středem prochází odkouření.
Palivem je suché dřevo a dřevěné brikety.
Dle požadavku zákazníka možnost různých barevných variant - černá, litinová, stříbrná,hnědá, zelená a modrá.

 

 

 

 

 
adobe flash player
template
joomla